Мальовнича Україна, живописне Розточчя
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
10 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 вересня 2022 - 30 листопада 2022
Номер проєкту
20211110-2066
Бюджет
209000 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України; професійне зростання молодих живописців
Актуальність програми
Проєкт пропонує створення мистецької резиденції для молодих живописців з усієї України в історичному місті Жовкві та околицях багатих об’єктами культурної спадщини, важливими для українців. Це дасть можливість молоді з усіх куточків України отримати інформацію про культурну спадщину місцевості, намалювати об’єкти і простори, поширити свої роботи способом друку в каталозі та в соціальних мережах, що дасть можливість широкій авдиторії дізнатися про культурну спадщину країни, розвине почуття гордості за свою батьківщину і вплине на патріотичне виховання молоді. Малювання під опікою куратора дасть молодим людям можливість професійного зростання. Спілкування з однолітками з цілої України сприятиме створенню професійних колаборацій та виникненню нових проєктів. Створення каталогу, експозиції, передача кращих робіт музеям матиме довготривалий вплив та сприятиме формуванню у молоді розуміння цінності культурної спадщини, важливості її збереження і гордості за свою батьківщину.
Очікувані результати
Короткострокові
Молоді художники створять та передадуть до місцевих музеїв живописні твори на тему культурного різноманіття місцевості Розточчя, видатних постатей історії краю: Євгена Коновальця, Маркіяна Шашкевича, Багдана Хмельницького, Івана Мазепи, Богдана Ступки, Платоніда Філяса, Любомира Романківа та інших. Проєкт сприятиме особистому професійному розвитку та соціальній адаптації молоді в сучасному суспільстві. Місцеві музеї збагатяться експонатами.
Показати повний опис
Довгострокові
Популяризація національної духовно-культурної спадщини малої місцевості, сприяння усвідомленню молодими людьми ролі й значущості вкладу українців у світову культурну скарбницю, що важливо для самоусвідомлення нації. Зав'яжеться дружба, професійна співпраця між молодими українцями, що живуть і різних куточках України.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
У результаті реалізації проекту буде охоплено 10000 осіб шляхом популяризації робіт учасників проекту в соціальних мережах. В проекті візьме участь 20 живописців з різних областей України віком від 18 до 35 років із більш ніж 13 областей України. Буде створено не менше 30 живописних робіт. Експозиція налічуватиме не менеше 30 робіт та експонуватиметься не менше, ніж в 2 локаціях. До музеїв буде передано не менше 10 живописних полотен. Каталог налічуватиме не менше 30 творів.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Художники представлятимуть різні мистецькі стилі і школи, в створених живописних полотнах знайдуть відображення історичні подї та історичні постаті краю, що презентують культурну спадщину місцевості та спонукають молодь до творчості та пізнання культурних цінностей українського народу. Зав'яжуться творчі відносини між молодими людьми з різних регіонів України, буде створено мистецькі колаборації, виникнуть нові спільні проєкти.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Акція «Молодь малює пам’ятки»
Всього учасників (з них жінок)
20 (14) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
1 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
2 (1) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Члени ГО ЕКМ, для яких важливе поширення інформації про культурну спадщину, виховання громадян засобами культури; творча молодь 20+ чол., що отримає можливість спільної творчості, знайомства із ровесниками та їх творчістю, поширення власних творів способом аналогового друку та в мережі; 10 000 користувачів соціальних мереж, що отримають інформацію про проєкт і познайомляться з культурною спадщиною Розточчя; музеї, що отримають тематичні живописні полотна.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Оголошення про проєкт, відбір учасників в результаті відкритого конкурсу
Опис заходів для здійснення етапу
Створення гугл форми, збір інформації, відбір учасників, інформування.
Строк реалізації етапу
01 вересня 2022 — 09 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Каськун Софія, Голова ГО
Етапи реалізації
Захід І «Молодь малює пам’ятки»
Завдання
Створення молодим живописцям умов для творчості
Опис заходів для здійснення етапу
Забезпечення проживання, харчування, транспортного обслуговування, організація теоретичних та практичних занять, екскурсійної програми, організація роботи в пленері
Строк реалізації етапу
23 жовтня 2022 — 30 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Каськун Софія, Голова ГО
Етапи реалізації
Захід ІІ «Живописне Розточчя»
Завдання
Публічна презентація результатів проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Створення і друк каталогу, створення експозиції, проведення публічної презентації результатів проєкту, передача живописних творів до місцевих музеїв.
Строк реалізації етапу
01 листопада 2022 — 18 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Каськун Софія, Голова ГО
Етапи реалізації
Звітування
Завдання
Підготовка звітної документації
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка змістовного звіту, підготовка фінансового звіту.
Строк реалізації етапу
19 листопада 2022 — 30 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Каськун Софія, Голова ГО
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування відбуватиметься в три етапи:





  • Промо кампанія, спрямована на залучення молодих художників до пленеру: будуть використані сторінки в соціальних мережах ГО та дружніх організацій, групи в fb відповідного спрямування. Передбачається не менше 80 поширень в спільнотах та на особистих сторінках. Термін інформування – вересень 2022.
  • Активна фаза проєкту: будуть використані сторінки і групи в соціальних мережах, описані в попередньому пункті, особисті сторінки молодих художників. Планується велика кількість публікацій в соціальних мережах, а саме близько 60 (по 3 публікації від кожного резидента), публікації на сторінках ГО та профільних спільнот з охопленням аудиторії 5000-10000 осіб. Термін інформування – жовтень-листопад 2022.
  • Підсумки проєкту: інформація про реалізацію та результати проєкту буде поширена через згадувані вище канали комунікації, опублікована в місцевій пресі, газетах, регіональних: журнал «Наша спадщина» (1) та національних: «Музейний простір України» (1), стаття в Захід нет (1). Також будуть використані офлайн події: презентація результатів проєкту, мобільна експозиція. Термін інформування – листопад 2022 р.

Ключове повідомлення для молодих художників, які візьмуть участь у резиденції: «Хороша можливість провести час з ровесниками з різних регіонів України в місцевості багатій культурною спадщиною, а ваші кращі роботи будуть опубліковані у буклеті та презентовані на експозиції. Ви будете навчатись та ділитись своїм досвідом з іншими фотографами і за допомогою своєї майстерності допоможете розповісти світу про унікальність Розточчя та міста Жовкви на Львівщині, сприяти популяризації та збереженню культурної спадщини та культурних цінностей України.»

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Створені живописні твори буде передано до музеїв, бібліотек, відділу культури місцевої громади. Каталог буде поширено в бібліотечній мережі, серед учасників проєкту, чим створено візуальну промоцію культурної спадщини місцевості.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux