«Історична реконструкція «Кримський похід Болбочана – Звитяга та Честь!»
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
4. Підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України шляхом проведення заходів національно-патріотичного спрямування, в тому числі приурочених до державних свят.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України та до Конституції України, Законів України, державної символіки, підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення та героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України.
Актуальність програми
Актуальність національно-патріотичного виховання громадян, особливо дітей та молоді, зумовлюється процесом консолідації та розвитку українського суспільства, сучасними викликами, що стоять перед Україною і вимагають дальшого вдосконалення системи національно-патріотичного виховання, оптимізації державної політики у зазначеній сфері. Досвід державної політики впродовж усіх років незалежності України засвідчив, що національно-патріотичному вихованню дітей та молоді не приділялось достатньої уваги. Тож основною метою акції є утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України та до Конституції України, Законів України, державної символіки та підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення та героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України, що відбуватиметься на основі: формування національно-культурної ідентичності, національно-патріотичного світогляду, збереження та розвитку духовно-моральних цінностей Українського народу; усвідомлення досягнень Українського народу, його інтелектуальних і духовних надбань; розвитку діяльнісної відданості у розбудові України, формування у дітей і молоді активної громадянської, державницької позиції та почуття власної гідності; сприяння консолідації українського суспільства навколо ідей спільного майбутнього, захисту територіальної цілісності України, реформ і державотворення.
Очікувані результати
Короткострокові
1. Проведення конференції «Військова історія України» та «Формування новітнього українського війська» в м. Запоріжжя, онлайн підключення м. Харків та Київ. 2. Історична реконструкція походу П. Болбочана м. Запоріжжя – м. Мелітополь – с. Новоолексіївка. 3. Пересувна експозиція «Історія Символів – герби, шеврони, емблеми, бойові прапори» (Запорізька область - 4 населених пунктів, Донецька область - 2 населених пунктів, Луганська область - 2 населених пунктів, Харківська область - 2.
Показати повний опис
Довгострокові
• виховання, поваги до військової історії України; • налагодження та розвиток в регіонах України постійного молодіжного громадського обговорення аспектів патріотичного виховання, та сприяння розробці конкретних механізмів активного включення регіонів України у процеси виховання молодого покоління на засадах державотворення та військової звитяги; • формування громадянської позиції і національно-патріотичне виховання молоді;
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
• пропаганда ідей патріотизму: виховання правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, військової історії України (7500 осіб); • проведення конференцій щодо вирішення проблем патріотичного виховання та відновлення традицій української військової історії. (3 заходи, 200 осіб); • залучення молоді в регіонах країни до проблем відновлення культурних та історичних традицій України за рахунок створення потужного інформаційного приводу (до 2000 осіб)
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
• формування патріотичної свідомості молоді, зокрема у навчальних закладах і у молодіжному середовищі, шляхом розвитку історичної пам’яті; • популяризація української культури і народних традицій; • усвідомлення національної своєрідності.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
«Історична реконструкція «Кримський похід Болбочана – Звитяга та Честь!»
Всього учасників (з них жінок)
245 (44) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
25 (15) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
35 (22) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
• молодь віком від 14 до 35 років, переважно із сходу України (5000 осіб); • представники Збройних сил України, Національної гвардії, Прикордонної служби, Морського сектору АТО (ООС), добровольчих батальйонів, ДУК (1100 осіб); • працівники державних органів влади, органів місцевого самоврядування, що зайняті в процесі реалізації державної політики в галузі культури (400 осіб); • представники громадянського сектору, волонтерських організацій та організацій ветеранів АТО (ООС) (1000 осіб).
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Формування бази учасників
Опис заходів для здійснення етапу
Формування бази учасників. Паралельно відбуватиметься збір матеріалів для проведення заходів в рамках проекту
Строк реалізації етапу
02 квітня 2022 — 30 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Білий Олег Юрійович
Етапи реалізації
Проведення конференції «Військова історія України» та «Формування новітнього українського війська»
Завдання
В рамках акції відбудуться науково-практична конференція за мілітарною тематикою із залученням провідних науковців, волонтерів, ветеранів АТО та лідерів молодіжного руху.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення конференції «Військова історія України» та «Формування новітнього українського війська» в м. Запоріжжя, онлайн підключення м. Харків та Київ.
Строк реалізації етапу
02 травня 2022 — 30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Білий Олег Юрійович
Етапи реалізації
Історична реконструкція походу П. Болбочана
Завдання
В рамках акції провести реконструкцію походу українського війська.
Опис заходів для здійснення етапу
В рамках акції відбудеться реконструкція походу українського війська. В місцях історичної пам’яті, пов’язаних з подіями походу відбуватимуться: • круглі столи; • реконструкції боїв; • дефіле військових одностроїв експозиції історії Української Революції 1917 – 1920 рр.
Строк реалізації етапу
14 червня 2022 — 30 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Білий Олег Юрійович
Етапи реалізації
Пересувна експозиція «Традиції українських мілітарних прапорів», «Історія Символів – герби, шеврони, емблеми, бойові прапори»
Завдання
Організувати та провести пересувну експозицію «Традиції українських мілітарних прапорів», «Історія Символів – герби, шеврони, емблеми, бойові прапори»
Опис заходів для здійснення етапу
Пересувна експозиція відбудеться у Запорізькій області - 4 населених пунктів, Донецькій області - 2 населених пунктів, Луганській області - 2 населених пунктів, Харківській області- 2 населених пунктів, м. Київ.
Строк реалізації етапу
05 вересня 2022 — 23 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Білий Олег Юрійович
Етапи реалізації
Підбиття підсумків
Завдання
Підготувати творчий та фінансойи звіти
Опис заходів для здійснення етапу
Підбиття підсумків проекту та проведення інформуваання суспільства прот хід та підсумки реалізації проекту
Строк реалізації етапу
14 листопада 2022 — 30 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Білий Олег Юрійович
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування громадськості про хід та результати реалізації проекту буде здійснюватися:

·у всеукраїнських та регіональних друкованих засобах масової інформації (11 видань);

·на всеукраїнських телевізійних каналах (3 канали);

·на місцевих телевізійних каналах (5 канали);

·радіоканалах (4 канали);

·В мережі Інтернет (10 сайтів).

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
З метою поширення досвіду набутого під час реалізації проекту в 2023 році до участі у акції планується активно долучити представники ГО «Запорізьке обласне громадсько-політичне об’єднання «Українська справа», ВГО «Самооборона Майдану» (Запорізька обласна організація), а науково-методичний супровід акції будуть здійснювати Національний заповідник «Хортиця» та КЗ «Запорізький обласний краєзнавчий музей». Фінансування продовження проекту здійснюватиметься переважно за рахунок власних коштів організації, а також залучених кошти від інших організацій, установ та підприємств.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux