Україно-білоруський табір взаємодії
Участник
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
10 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 липня 2022 - 30 вересня 2022
Номер проєкту
20211110-2079
Бюджет
405190 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
8. Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування навиків громадської активності на основі досвіду українських та білоруських молодих активістів щодо боротьби за відстоювання принципів громадянської гідності та збереження національної ідентичності, протидії диктаторським практикам влади та засвоєння демократичних принципів державотворення.
Актуальність програми
Українська молодь в процесі Революції Гідності та російсько-української війни набула досвіду захисту власних прав і свобод, національної гідності від внутрішньої диктатури та зовнішньої агресії. Починаючи з серпня 2020 року Білорусь переживає схожий період боротьби за утвердження індивідуальної та національної гідності. Ще до цього увесь період правління А. Лукашенка репресії проти представників громадянського суспільства, звичайних громадян, а також журналістів місцевих видань не припинялись. Але з 1.06.2020 року вони безпрецедентно посилились.
Багато білоруських молодих активістів змушені покинути рідну країну, ставши політичними біженцями. Особливо багато їх в Україні. Вважаємо, що взаємообмін досвідом українських та білоруських активістів сприятиме поглибленню розумінню існуючих загроз та методів протидії, а також допоможе укріпити громадянське суспільство Білорусі у протидії диктатурі та захисті обидвох країн від агресії Російської Федерації. Спілкування з лідерами громадської думки обох країн сприятиме як зростанню рівня компетенцій української та білоруської молоді, так і здобуття навиків захисту власних прав та відстоювання принципів суспільної гідності в різних сферах життя.
Очікувані результати
Короткострокові
Проведення спільного табору з насиченою програмою лекцій та тренінгів дозволить здобути практичні навики захисту своїх прав і свобод від професійних консультантів з різних галузей діяльності.
В рамках таборування будуть надана можливість засвоїти практичні навички захисту власної безпеки в складних умовах, зокрема надання первинної медичної допомоги, перейняття досвіду тактичного і стратегічного планування в умовах можливої окупації. Буде здійснена рефлексія національних цінностей українців та
Показати повний опис
Довгострокові
Розроблення практик юридичної, психологічної, інформаційної, соціальної, гуманітарної та консультаційної допомоги білоруським громадянам, що змушені були виїхати до України через політичні переслідування. Через гуртування на таборах можна як донести інформацію до білорусів, так і згуртувати українських небайдужих громадян навколо допомоги їм і спільної протидії російській агресії.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Збільшиться кількість молоді, ознайомленої з суспільно-політичними процесами в Республіці Білорусь та спільними ризиками для наших народів. Інформаційне охопленння сягатиме 10 тисяч осіб через медіа, соцмережі, поширення буклетів з конспектом проведених лекцій і тренінгів. Бвуде надано консультації учасникам тренінгів, в тому числі чоловікам і жінкам (60 чоловіків і 40 жінок).
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Формування спільного інформаційного простору україно-білоруської молодіжної комунікації з питань захисту суверенітету, громадянських прав і свобод. В результаті взаємообміну досвіду одержимо комулятивний ефект посилення рівня готовності молодих чоловіків і жінок захищати власну державу та на різних рівнях брати участь у державотворчих процесах. Учасниками буде здобуто досвід тактичного і стратегічного планування, виживання в екстремальних умовах, враховуючи потреби чоловіків, жінок і і дітей.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Україно-білоруський табір взаємодії
Всього учасників (з них жінок)
100
(40)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0
(0)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільовою аудиторією проекту є українська та білоруська молодь, що буде взаємообмінюватись досвідом з білоруськими емігрантами, українськими журналістами, громадськими діячами.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап.
Завдання
Завдання – підготовка таборування
Опис заходів для здійснення етапу
Розробка програмних матеріалів.
Запрошення та реєстрація учасників таборування
Підготовка матеріальної бази. Залучення зовнішніх експертів та тренерів.
Інформаційна кампанія. Розробка інформаційної бази.
Строк реалізації етапу
01 липня 2022
—
15 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Бойко Т. І.
Член правління
НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”
Етапи реалізації
Етап реалізації.
Завдання
Завдання – проведеня таборування.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення «Україно-білоруського табору взаємодії».
Строк реалізації етапу
15 серпня 2022
—
28 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Сиротюк Ю. М. Директор
НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”
Етапи реалізації
Аналітичний етап .
Завдання
Аналіз проведеного заходу
Опис заходів для здійснення етапу
Систематизація отриманого досвіду учасниками, збір відгуків.
Строк реалізації етапу
23 серпня 2022
—
31 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Олійник Ю. І.
Керівник дослідницьких програм
НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”
Етапи реалізації
Звітний етап.
Завдання
Підготовка звітів.
Опис заходів для здійснення етапу
Презентація результатів заходу у ЗМІ. Публікація текстових та відео-, аудіо звітів.. Подання звітів на Міністерство молоді і спорту України
Строк реалізації етапу
01 вересня 2022
—
30 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Бойко Т. І.
Член правління
НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Інформацію про реалізацію проекту буде поширено як на всеукраїнських та регіональних ЗМІ. Заплановано 5 публікацій-анонсів про проект, 20 публікацій, які будуть висвітлювати результати проекту, а також відеоролик про проведення проекту із відгуками учасників. Окрім цього, інформація буде поширюватися у соціальних мережах та на сайті Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Центр планує провести конференцію, що підсумовує політичні події останніх років в Республіці Білорусь. До заходу планується залучити українських, білоруських, польських та литовських експертів, політиків та громадських діячів. Також НАЦ УССД планує провести серію тренінгів для білоруських журналістів та громадських активістів, які проживають в Україні.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації