«Фестиваль пісні визвольних змагань «Якби ми не гинули, ми б загинули»
Статус
Не допущено
Проєкт подано
02 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 серпня 2022 - 31 серпня 2022
Номер проєкту
20211102-1680
Бюджет
165770 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Відновлення історичної пам'яті про український визвольний рух та підвищення рівня національно-патріотичної свідомості населення, вироблення у молоді високого ідеалу служіння народові в ім’я процвітання Української держави, зокрема залучаючи до української патріотичної музики.
Актуальність програми
В сучасних умовах державотворення ми повинні бути справжніми патріотами, опиратись на українця, що любить і поважає, дотримується і активно передає наступним поколінням наші звичаї і традиції, збагачуючи духовність української нації, формуючи ментальність і характерність молодого покоління. Аналізуючи помилки предків, мусимо вміло визначати напрямки розвитку української держави. Отже, історична пам’ять є визначальним чинником розвитку української нації, а завдяки воїнам УПА ми маємо змогу говорити українською мовою, мати свою символіку. В УПА чудово розуміли, що потрібно воювати не тільки зброєю, але й словом. Національно визвольний рух 40-60-х років ХХ століття збагатив український фольклор тисячами повстанських пісень. Це пояснюється тим, що у визвольній боротьбі брала участь національно свідома молодь з високими інтелектуальними задатками. Провідники УПА, наслідуючи глибокі історичні традиції визвольних змагань та будучи виховані в традиціях української пісенності, розуміли роль пісні у житті вояків. Важливість повстанської пісні для підтримки незламності духу українців неможливо переоцінити. Одним із найбільш значущих для національної безпеки напрямами роботи є культурні заходи з навчання історії країни. Значний внесок у цьому напрямку здійснить саме Фестиваль пісні визвольних змагань на території музею «Криївка підпільної типографії УПА», який приурочений до пам’ятної дати – 16 серпня 1955 року відбувся останній бій між упівцями і загоном НКВД поблизу с.Басівка.
Очікувані результати
Короткострокові
Пісні, що звучатимуть зі сцени – це правдиві свідчення про епоху національного відродження. Фестиваль надасть можливість підтримати талановиту молодь. Важливим результатом стане широке залучення дітей та юнацтва до вивчення патріотичної пісні, її сприйняття та сучасного відтворення.
Показати повний опис
Довгострокові
Можливість використання пісні як засобу виховання любові до Батьківщини, національної самосвідомості дозволить сформувати патріотичні почуття та ціннісне ставлення до культурних надбань українців. Приверне увагу молоді до важливої ролі української пісні в українських визвольних змаганнях, державотворчих процесах, історії України. Проаналізувавши взаємозв'язок історії та сучасності, зможемо виховати молодь в дусі відданості Україні, поваги до культурних цінностей свого народу.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Результати проекту будуть поширені на близько 5000 осіб завдяки широкому інформуванню про захід за допомогою інтернет ресурсів та розповсюдження буклетів. Безпосередню участь у фестивалі візьме понад 300 осіб. Це будуть як і творчі колективи та запрошені виконавці, так і глядачі, які зможуть відчути визвольні змагання українського народу в минулому та сьогоденні. За підсумками реалізації проекту будуть створені два відеоролики та розміщені у вільному доступі для перегляду в мережі інтернет.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Визначення ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості на прикладах героїчної боротьби українського народу творення власної держави. Буде сформовано у учасників заходів високих моральні цінності, патріотизм, національної свідомості, любові до рідної землі, бажання сприяти історико-культурному розвитку України. Під час заходу буде дотримано принцип гендерної рівності, до участі у фестивалі буде запрошено на рівних умовах жінок та чоловіків. Орієнтовно жінки 47% та чоловік 53%.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Фестиваль пісні визвольних змагань «Якби ми не гинули, ми б загинули»
Всього учасників (з них жінок)
300 (141) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
10 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Місцеві мешканці громади, учні та вчителі навчальних закладів Львівської області, молодь, громадські активісти, виконавці патріотичних пісень, відвідувачі Музею «Криївка підпільної типографії УПА»
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Організація на належному рівні проведення фестивалю
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка сценарію заходу та затвердження. Виготовлення друкованої продукції (афіші) та розміщення їх у місцях оголошень. Монтаж світлового та звукового обладнання.
Строк реалізації етапу
01 серпня 2022 — 20 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Пастушенко Ольга Борисівна, керівник Львівського відділу Союзу Українок
Етапи реалізації
Фестиваль пісні визвольних змагань
Завдання
Популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення фестивалю, що передбачатиме: реєстрацію учасників, виступи колективів та запрошених гостей, відеозйомка, харчування учасників, розповсюдження інформаційних буклетів
Строк реалізації етапу
21 серпня 2022 — 21 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Пастушенко Ольга Борисівна, керівник Львівського відділу Союзу Українок
Етапи реалізації
Заключний
Завдання
Контроль за виконанням усіх заходів проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка підсумкового звіту про виконання проекту. Подання підсумкового та фінансового звіту Міністерству молоді та спорту.
Строк реалізації етапу
22 серпня 2022 — 31 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Пастушенко Ольга Борисівна, керівник Львівського відділу Союзу Українок
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Важливим є поширення набутого досвіду на широку аудиторію з залученням молоді до національно-патріотичного виховання, а також важливість формування високих моральних цінностей, патріотизму, національної свідомості, любові до рідної землі, бажання сприяти історико-культурному розвитку України.

За результатами проекту буде знято два відеоролики,

які буде розміщено на Youtube. В районній газеті «Голос Народу» буде

опублікована стаття, яка висвітлюватиме хід реалізації проекту.

Цілі проекту в рамках даного конкурсу знайшли

позитивні відгуки у керівництва Сокільницької територіальної громади і його

реалізація обов’язково буде висвітлена на інтернет ресурсах органу місцевого

самоврядування.


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Форма виховної роботи з молоддю у вигляді проведення фестивалів патріотичних пісень є надзвичайно ефективною та актуальною, зважуючи на складні військово-політичні умови, що нині склалися в Україні. Високий рівень обороноздатності України може бути, у першу чергу, забезпечений високим рівнем патріотизму громадян. Участь у фестивалі надасть відчуття патріотизму, бо це – природна потреба людей, задоволення якої постає як умова їх матеріального та духовного розвитку, затвердження гуманістичного життя, усвідомлення своєї історичної, культурної, національної та духовної приналежності до Батьківщини, розуміння демократичних перспектив її розвитку у світі. Результати проекту планується використовувати при організації щорічних фестивалів.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux