Коло українського багаття в Італії
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
02 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
16 травня 2022 - 15 червня 2022
Номер проєкту
20211102-1695
Бюджет
588110 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
7. Донесення до закордонних українців змісту (суті) українських суспільно-державних (національних) цінностей та поглиблення співпраці з представниками закордонних українців у сфері національно-патріотичного виховання.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Залучення громадсько активної та творчої молоді (молодих майстрів народного мистецтва) до співпраці з представниками української діаспори у сфері національно-патріотичного виховання, донесення до закордонних українців змісту (суті) українських суспільно-державних (національних) цінностей.
Актуальність програми
Потреба постійного вдосконалення національно-патріотичного виховання молоді, надання системності цьому вкрай важливому для держави процесу залишається актуальною. Одним із шляхів такого вдосконалення є налагодження більш тісної співпраці громадсько активної та творчої молоді України із представниками української діаспори. Протягом останніх 150 років внаслідок різних причин політичного та соціально-економічного характеру за межами України опинилися і нині в десятках країн Сходу та Заходу проживає понад 10 мільйонів наших співвітчизників. Більшість українських громад за кордоном об’єднані у громадські організації та товариства і беруть активну участь у суспільно-політичному та культурно-просвітницькому житті держав свого перебування, ідентифікуючи себе при цьому представниками української нації та популяризуючи українську самобутність, культуру, національні цінності і традиції. Однією із наймасовіших у Європі є українська діаспора в Італії, яка налічує понад 50 офіційно зареєстрованих організацій (товариств, громад). Налагодження більш тісних контактів громадсько активної та творчої молоді зі своїми співвітчизниками в Італії сприятиме отриманню нового практичного досвіду щодо просування результатів та здобутків своєї діяльності, донесенню до закордонних українців змісту (суті) українських суспільно-державних (національних) цінностей та поглибленню співпраці з представниками закордонних українців у сфері національно-патріотичного виховання.
Очікувані результати
Короткострокові
Результатом реалізації проекту стане налагодження тісних зв’язків творчої молоді з представниками як громадських організацій української діаспори Італії так і італійських організації. Молоді майстри різних жанрів та видів народного мистецтва, що представлятимуть різні регіони України, матимуть можливість безпосереднього спілкування з представниками громадських об’єднань та однолітками закордонних українців, презентації своїх здібностей, талантів та здобутків.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгостроковим результатом проекту має стати популяризація українськими громадами за кордоном наших молодих майстрів народного мистецтва та запрошення їх до участі у культурно-мистецьких заходах у країнах свого перебування. Цьому сприятиме, зокрема, розповсюдження в країнах «згурованого» проживання українців брошури «Коло українського багаття: молоді майстри народної творчості» соціальний відеофільм «Коло українського багаття Італії» з подальшим розміщенням у мережі Інтернет.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Безпосередніми учасниками проекту стане 25 осіб (20 представників України, 5 представників української діаспори з різних міст Італії). Зокрема, це молоді виконавці, молоді майстри народної творчості (гончарство, художня кераміка, художня обробка дерева, ткацтво, вишивка, писанкарство, народне малярство, декоративний розпис, лялькарство, плетіння з природних матеріалів, витинанка, бісероплетіння, виготовлення українських прикрас тощо) – стипендіати Президента України 2018-2021 років.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
У процесі реалізації проекту буде проведено прес-конференцію, 5 культурно-мистецьких дійств, 2 засідання за круглим столом, 2 виставки. За підсумками проекту буде підготовлено та розміщено на різного роду веб-ресурсах презентаційний відеоролик та соціальний відеофільм про творчу молодь української діаспори в Італії. Ці заходи та матеріали дадуть можливість охопити понад 5000 безпосередніх та онлайн відвідувачів.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Коло українського багаття в Італії
Всього учасників (з них жінок)
25 (13) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Громадсько активна та творчо обдарована молодь України та української діаспори.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготовка до реалізації програми
Опис заходів для здійснення етапу
Формування складу учасників групи, друк поліграфічної продукції, укладення договорів.
Строк реалізації етапу
16 травня 2022 — 29 травня 2022
Відповідальний виконавець
Виговський Володимир, голова правління
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Проведення заходів проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення заходів проекту у містах Тревізо, Бергамо, Мілан, Болонья, Венеція: прес-конференція, 5 культурно-мистецьких дійств (презентації робіт та майстер-класи молодих майстрів народної творчості, концертні виступи молодих українських виконавців фольклорної музики та співу), 2 засідання за круглим столом (у т.ч. у Генеральному консульстві України у Мілані), 2 виставки за участі представників української діаспори міст проведення заходів, сусідніх міст Брешія, Варезе, Верона, Комо, Местре (Венеція), Монца, Тренто та запрошених представників української діаспори Греції, Іспанії, Німеччини, Словенії, Туреччини, Швеції та інших країн. Відвідання майстерень італійських майстрів.
Строк реалізації етапу
31 травня 2022 — 08 червня 2022
Відповідальний виконавець
Виговський Володимир, голова правління
Етапи реалізації
Підсумковий
Завдання
Підведення підсумків проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Створення відеофільму та розміщення на веб-ресурсах. Підготовка звітної документації
Строк реалізації етапу
11 червня 2022 — 15 червня 2022
Відповідальний виконавець
Виговський Володимир, голова правління
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

У процесі реалізації проекту здійснюватиметься фото- та відеозйомка, що дасть змогу розмістити фото- та відеоматеріали у мережі Інтернет.

На основі відзнятого відеоматеріалу буде створено презентаційний відеоролик проекту та інформаційно-просвітницький відеофільм про молодих майстрів народного мистецтва України з їх подальшим розміщенням у мережі Інтернет.

Прес-служба Студентського клубу буде висвітлювати хід та результати виконання програми під час проведення та за її підсумками через:

- веб-ресурси Студентського клубу, громад української діаспори в Італії, соціальні мережі, інші електронні ЗМІ;

- місцеві електронні та друковані ЗМІ міст (областей), установ та організацій, чиї представники братимуть участь у проекті.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Реалізація проекту після його закінчення дасть можливість: продовжити роботу з подальшого забезпечення розвитку і поглиблення зв’язків із закордонними українцями Італії та інших країн на довгостроковій основі; налагодити нові зв’язки з українськими громадами та італійськими організаціями; задовольняти культурні, інформаційні та мовні потреби закордонних українців, зберегти їх етнічну ідентичність і національно-культурну самобутність; ширше використовувати духовний, культурний і науковий потенціал закордонних українців для зміцнення міжнародного іміджу України у світі; збільшити кількість молодих закордонних українців, які відвідуватимуть Україну для ознайомлення з життям її громадян і досягненнями; уповільнити асиміляційні процеси серед молодих закордонних українців.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux