Етногафічна експедиція «Житомирщина – спадковість поколінь»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
10 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 квітня 2022 - 01 червня 2022
Номер проєкту
20211105-1823
Бюджет
311910 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування у молоді національно-культурної громадянської ідентичності, національно-патріотичного світогляду, збереження та розвитку духовно-моральних цінностей українського народу на прикладі вивчення та збереження фольклорних пісень та пісенних обрядів українських етнографічних груп у системі загальноукраїнської культури та національної мови.
Актуальність програми
Впродовж століть на українській етнічній території формувалися різні етнографічні групи українського етносу з нечіткою етнічною самосвідомістю, але з певними мовними та культурно-побутовими особливостями, а це – лемки, бойки, гуцули, покутяни, подоляни, волиняни, холмщаки, підляшуки, пінчуки, поліщуки, слобожанці та інші етнолокальні групи. Сьогодні важливо привернути увагу молоді до культурного надбання малої Батьківщини, сфокусувати їх погляд на віднайденні та висвітленні галузевого і регіонального контексту культурно-просвітницької та науково-дослідної діяльності, дослідженні історії культури та мистецтва краю, зокрема, Північного Полісся Житомирської області, а саме: Олевського, Овруцького, Ємільчинського, Лугинського, Народицького та Коростенського районів. Польові дослідження та експедиції включають віднайдення та вивчення унікальних літературно-музичних зразків представників цієї етнографічної групи та включення цих творів у активний репертуар сучасної молоді для використання у просвітницькій та концертній діяльності. Цикл проектів «Житомирщина – спадковість поколінь» має на меті показати молодим представникам українства з різних куточків нашої країни неповторність етнографічних груп українців, їх літературно-пісенної спадщини у системі загальноукраїнської культури та національної мови. До підготовки та участі у проєкті буде залучено науково-педагогічних працівниківкафедри мистецької освіти Житомирського державного університету ім. І. Франка.
Очікувані результати
Короткострокові
Група молодих українців, що представлятимуть різні етнографічні групи та регіони України, отримають науково-практичний досвід дослідження опрацювання етнографічного матеріалу. У проекті участь візьмуть 50 осіб (однаковою мірою як чоловіки, так і жінки). Вони стануть як безпосередніми, так і опосередкованими учасниками різного роду заходів проекту (експедиції, майстер-класи, походи, бесіди, засідання фото-, відеозйомка та аудіо запис, видання збірки пісень та методичного матеріалу тощо).
Показати повний опис
Довгострокові
Збір етнографічного літературно-музичного матеріалу, опрацювання та видання навчально-методичних порад, наукових публікацій та використання у активному репертуарі молодих виконавців та відеофільм стануть результатом проведеної експедиції, а українська та світова спільнота отримає вільний доступ до зібраних матеріалів, що будуть надруковані та висвітлені у мережі інтернет. Експедиція є пігрунтям для формування у молоді національної свідомості та самоідентифікації через тяглість традицій.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Буде проведено 5 виїздів у Житомирській області, проведено круглий стіл за участю молоді та провідних фахівців галузі та презентовано зібраний матеріал. Безпосередніми учасниками проєкту стануть 50 осіб (Молоді люди, які обрали своєю професією сценічне мистецтво, культурологи, педагоги-науковці, народні та заслужені артисти України, носії культури. З результатами проекту шляхом перегляду відеофільму в мережі Інтернет зможе ознайомитися необмежена кількість бажаючих, понад 5000 молодих людей.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Навчально-методичний посібник та літературно-музичний збірник «Житомирщина – спадковість поколінь» стане корисним для здобувачів вищої освіти, молодих науковців, викладачів та педагогів, яким користуватимуться не один рік. Занурення у етнографічно-пошукову наукову роботу та опрацювання зібраного матеріалу, подальша його презентація сприятиме формуванню у молоді національно-культурної громадянської ідентичності, а також підвищить рівень компетентностей молодих митців-науковців.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Етногафічна експедиція «Житомирщина – спадковість поколінь»
Всього учасників (з них жінок)
50 (25) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
2 (2) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
старшокласники, студенти, педагоги
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційний
Завдання
підготовка та формування групи учасників
Опис заходів для здійснення етапу
Формування групи учасників проекту на основі визначення представництва від різ-них регіонів та етнографічних груп украї-нців. Визначення місця базування учасни-ків та місць реалізації заходів проекту. Проведення попередніх перемовин щодо порядку та умов реалізації заходів проекту.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 01 травня 2022
Відповідальний виконавець
Шинкарук Федір Володимирович
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Організація експедиції та її проведення
Опис заходів для здійснення етапу
Заїзд учасників до м. Коростень.Реєстрація учасників. Організаційні збори учасників проекту. Прес-конференція про плани екс-педиції. Знайомство з учасниками та програмою. Привітальне слово Народної артистки України Ірини Шинкарук та Завідувача кафедри мистецької освіти Житомирського державного Університету ім. Івана Франка Людмили Обух за тематикою проекту, ознайомлення учасників проекту з історією та культурою Поліщуків, з їх унікальністю та автентичністю.. Виїзд у експедицію м.Овруч-с.Прилуки-с.Рудня-с.Виступовичі-с.Радча-с.Залісся-м.Народичі; м.Малин-с.Нові Вороб’ї-Чоповичі-с.Гранітне; м.Ємільчино-с.Яьлунець-с.Дубники-с.Городниця; м.Олевськ-с.Новоозерянка-с.Перга-с.Юрове-с.Прибитки-с.Красилівка-с.Нові Велідники-с.Червоносілка».
Строк реалізації етапу
01 травня 2022 — 10 травня 2022
Відповідальний виконавець
Ірина Шинкаррук Народна артистка України
Етапи реалізації
Підсумковий
Завдання
Проведення науково-практичної конференціІ. Презентація здобутих друкованих та відео матеріалів
Опис заходів для здійснення етапу
Написання учасниками есе про перебуван-ня на Поліссі. Захист цих творчих робіт в режимі наживо. Підготовка та видання навчально-методичного збірника «Жито-мирщина – спадковість поколінь»; Вигото-влення книги пісень «Житомирщина – спадковість поколінь» з розшифровкою за нотним станом; Створення телепрограми та відеофільму. м. Житомир: Підсумкова науково-практична конферен-ція. Презентація навчально-методичного збірника «Житомирщина – спадковість поколінь»; Книги пісень «Житомирщина – спадковість поколінь» з розшифровкою за нотним станом; відеофільму з ідентичною назвою. Прес-конференція для місцевих ЗМІ.
Строк реалізації етапу
16 травня 2022 — 01 червня 2022
Відповідальний виконавець
Завідувача кафедри мистецької освіти Житомирського державного Університету ім. Івана Франка, Людмила Обух
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

- у перший день реалізації проекту буде проведено прес-конференцію для місцевих ЗМІ,

- у процесі реалізації проекту здійснюватиметься фото- та відеозйомка, що дасть змогу надати фото та відеоматеріали для місцевих ЗМІ та розмістити їх у мережі Інтернет;


- на основі відзнятого відеоматеріалу буде підготовлено інформаційно-просвітницьку телепрограму та створено відеоролик та короткометражний відеофільм з подальшим розміщенням у мережі Інтернет.

Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux