ЗАГРАВА – 2022
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
01 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 квітня 2022 - 31 серпня 2022
Номер проєкту
20211101-1585
Бюджет
126395 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
4. Підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України шляхом проведення заходів національно-патріотичного спрямування, в тому числі приурочених до державних свят.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Провести Інформаційно-просвітницький захід, у формі мандрівного, військово-історичного табору. Підвищити рівень знань учасників проекту про Перші визвольні змагання, історію, ознайомити молодь з історією та історичними пам’ятками регіону, сформувати відчуття патріотизму, загартувати тіло і дух.
Захід складається з 4-х взаємопоєднаних частин: виховно - світоглядової, ратницько – практичної, теоретичної - духовної та команднотворчої.
Актуальність програми
Нині вважається, що після поразки Другого Зимового походу армії УНР збройна боротьба проти радянської влади на території України згасла. Але це не відповідає дійсності. Партизансько-підпільний рух під прапорами УНР проти комуністичної влади тривав щонайменше до 1925 року. Одну з яскравих сторінок цього руху вписали організатори та учасники так званої Волинської повстанської армії (ВПА), яка діяла на території нинішньої Житомирської області в 1922 році. Цю партизанську армію створили бійці із загонів Палія-Сидорянського та Тютюнника, які після закінчення Другого Зимового походу свідомо залишилися на батьківщині, аби продовжити боротьбу проти радянської влади. Серед організаторів було кілька учасників Першого Зимового походу.
Разом з тим серед більшості населення, і, зокрема, навіть серед патріотично налаштованого середовища, яке не має фахової освіти існують суттєві пробіли про події 1922 року.
Актуальність заходу зумовлена необхідністю глибшого пізнання українською молоддю історії своєї держави, свого краю, реальних подій державотворення, національного і духовного відродження, визвольної боротьби та героїчного чину українського народу, тисяч його відомих і безіменних патріотів, які впродовж історичного шляху України ставали на захист волі, єдності та державності української нації і у час сьогодення знову стоять в обороні теперішнього та майбутнього нашої держави. А проведення різноманітних заходів в роки їх ювілеїв загострює потребу вивчення, пізнання та розуміння тих подій
Очікувані результати
Короткострокові
Одним із способів національно-патріотичного виховання для сучасної молоді є наочна форма викладення матеріалу, саме мандрівний табір якнайкраще реалізує вивчення історії України, безпосередньо перебуваючи на історичних місцях.
Показати повний опис
Довгострокові
Ознайомившись з визначними історичними-пам'ятками України, побувавши в місцях визвольних змагань учасники підвищать свій рівень знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України та зможуть передавати отримані знання ширшому колу звцікавлених молодих людей.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
У заході візьмуть участь 50 осіб (у тому числі 6 організаторів) із 14 областей України, що дасть можливість, врахувавши різні думки і позиції, в підсумку сформувати єдине ставлення до історичних подій минулого і сьогодення таборовиків в кінці таборування.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Якісні зміни будуть відчутні завдяки покращенню особистих якостей учасників проекту. Під час проведення проекту взято до уваги принцип гендерної рівності, у заходах візьмуть участь як жінки (58%) так і чоловіки (42%), що дасть можливість, врахувати різні думки і позиції на тематики, які підніматимуться на таборі.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Мандрівний табір
Всього учасників (з них жінок)
50
(28)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0
(0)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь, які виховуються в осередках СУМ в Україні і не тільки, та складають молодіжний актив свого регіону (переможці різноманітних змагань та конкурсів, активісти молодіжного громадського самоврядування).
Активісти вік яких становить понад 35 років, проте які мають певний досвід в організації різних заходів, імпрез, таборів тощо.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
пошук інструкторів, перевірка маршруту
Опис заходів для здійснення етапу
написання програми табору, перевірка безпечності маршруту, домовленості з запрошеними фахівцями та експертами
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022
—
30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Степанов Денис, керівник проекту
Етапи реалізації
Реалізація проекту
Завдання
проведення мандрівного табору
Опис заходів для здійснення етапу
реалізація напрацьованої програми
Строк реалізації етапу
01 липня 2022
—
31 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Степанов Денис, керівник проекту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
СУМ в Україні проводячи свої заходи регулярно організовує прес-конференції, а інформаційні матеріали розсилаються по ЗМІ. Інформаційнва діяльність СУМ в Україні відображена на крайовому веб ресурсі
Детальна інформація про табір (програми, інформація про місцевість і т.ін) та детальний перебіг табору з’являтиметься на сайті Світового СУМу (www.cym.org) та Крайової Управи СУМ в Україні (www.cym.org/ua), https://www.facebook.com/CYM.Ukraine , Велика ідея, ГУРТ.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації