Популярізація національних бойових мистецтв.
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
10 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 березня 2022 - 31 жовтня 2022
Номер проєкту
20211108-1917
Бюджет
762056 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
8. Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Популяризувати національні бойові мистецтва для створення осередків «Спас» на території громад 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ протягом 2022 року.
Актуальність програми
Реалізація проєкту планується в громадах 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ. Після військового відчуження сепаратистами за підтримки Російської федерації значної території України, громади знаходяться у певному патріотичному вакуумі через від’їзд або розгубленість значної частини проукраїнського населення, відчувають брак патріотично налаштованої молоді в умовах диверсійних ідеологічних операцій з території Російської Федерації та територій тимчасово непідконтрольних українській владі. Тому сьогодні особливо актуально створити противагу антиукраїнським діям представників старшого покоління і закордонних агентів впливу, запропонувати якісний національно-патріотичний концепт виражений в практичній і згуртовуючій діяльності, як для дітей та молоді, так і для громади в цілому. На нашу думку таким концептом могло б стати створення осередків національного бойового мистецтва «Спас» в громадах цих областей. «Спас» це не тільки бойове мистецтво, але й філософія національно-патріотичного виховання дітей та молоді, що базується на давніх українських традиціях та сприяє розвитку української ідентичності і патріотичної позиції у всіх сферах суспільного буття. Сприяє розвитку українських національних видів спорту, традиційної фізичної культури українського народу.
Очікувані результати
Короткострокові
створення осередків «Спас» у громадах, підготовка кваліфікованих інструкторів та забезпечення функціонування шляхом проведення занять з національного бойового мистецтва «Спас» та супутніх занять з національно-патріотичного виховання. Досягнення високого рівня впізнаваності бойових мистецтв «Спас» серед жителів громад.
Показати повний опис
Довгострокові
стале функціонування осередків з національного бойового мистецтва «Спас», підвищення рівня толерування до національних українських символів, соціально-культурних наративів та загального метанаративу причетності до «українського світу» серед представників дітей, молоді, їх батьків та інших верств населення.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
залучення до проєкту щонайменше 600 осіб через участь у заходах проєктів, зокрема 225 дітей до занять із бойового мистецтва «Спас», підготовка 15 інструкторів для проведення занять з бойового мистецтва «Спас», інформування щодо діяльності проєкту щонайменше 6000 осіб.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
створення спільноти дітей, молоді та їх батьків, які активно займаються бойовими мистецтвами та освоюють українські традиції і україноцентричну ідеологію стане основою для дозвілля молоді під керівництвом інструкторів з бойового мистецтва «Спас» та активних представників громад.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Презентації національних бойових мистецтв в громадах.
Всього учасників (з них жінок)
600 (300) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
6 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
60 (30) осіб
Захід
Підготовка інструкторів для проведення занять з бойових мистецтв «Спас».
Всього учасників (з них жінок)
15 (3) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
3 (1) осіб
Захід
Участь у проведенні Міжнародного фестивалю національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас».
Всього учасників (з них жінок)
60 (30) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
2 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
6 (3) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
діти шкільного віку, їх батьки, родини та студенти закладів вищої освіти I-IV рівнів акредитації, активна робоча та сільська молодь.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовка презентаційної команди, матеріалів та технічного забезпечення, приміщень та учасників.
Завдання
Підготувати персонал, роздаткові та наочні матеріали, технічне забезпечення. приміщення та учасників для проведення презентацій на тему: "Національні бойові мистецтва" в громадах 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготувати персонал у кількісті до 7 осіб: Керівник групи 1 особа. Викладачі з презентаціями 4 напрямків 4 особи. Тренер-викладач 1 особа. Техничне забезпечення - 1 особа. Забезпечити харчування, проживання в готелі, проїзд. Підготувати презентаційні матеріали. Розробка та друк роздаточного та демонстраційного матеріалу листівки, брошури, банери. Підготувати технічний супровід: аренда обладнання (фліпчарт, ноутбук, проектор, звуковий супровід: мобільні звукові колонки або системи.) За участі активістів на місцях в громадах 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ підібрати приміщення та запросити учасників. Список контактів активістів на місцях: 1. Київ, Олексій Косенко, +380 (98) 611 47 45. 2. Київська область, м. Фастів, Олег Чернишенко, +380 (98) 398 44 47. 3. м. Полтава, Євген Хорунжий, +380 (99) 734 79 61. 4. Дніпропетровська область, м. Покров, Берденко Віталій, +380 (68) 915 08 65. 5. м. Львів, Гупало Тарас, +380 (97) 353 09 99. 6. м. Черкаси, Ярослава Фалестрис, 0(67) 793 59 96. 7. Волиньська область. Сергій Гаврилюк, 068 3717368. 8. Харківська область. Галищева Ольга 099 9375748. 9. Херсонська область. Сінеєв Олег, 050 3185644. 10. Миколаївська область. Щербаков Сергій, 0632868641. 11. Хмельницька область. Гадай Андрій, 068 095 32 78. 12. Запорізька область, Новоолександрівка, Карякін Павло, 0677906858. 13. Рівенська область, Пражмовський Віктор, 067 3705224. 14 Донецька область, смт. Ольгинка, Анастасія Цапля, 0667257920. 15. Луганська область, смт. Станиця Луганська, Анатолій Мужиченко, 0500422988.
Строк реалізації етапу
01 березня 2022 — 01 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Карякін Павло, керівник групи.
Етапи реалізації
Виїзди презентаційної команди проєкту в цільові громади.
Завдання
Провести презентацій на тему: "Національні бойові мистецтва" в громадах 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ. Популяризувати національні бойові мистецтва "Спас" як національні види спорту та культури Українського народу для створення спортивних секцій з програмою по спотивному, патріотичному та культурному вихованню дітей та молоді.
Опис заходів для здійснення етапу
Провести виїзди презентаційної команди проєкту в цільові громади 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ. Склад презентаційної команди проєкту кількістю до 7 осіб: керівник групи 1 особа, викладачі з презентаціями 4 напрямків 4 особи, тренер-викладач 1 особа, техничне забезпечення - 1 особа. Харчування, проживання в готелі, проїзд. Презентаційний матеріал: друк роздаточного матеріалу листівки, брошури, банери. Тех супровід: аренда обладнання (фліпчарт, ноутбук, проектор, звуковий супровід: мобільні звукові колонки або системи.) Орендувати приміщення та зібрати учасників за допомогою активістів на місцях.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 01 червня 2022
Відповідальний виконавець
Карякін Павло, керівник групи.
Етапи реалізації
Інформаційна компанія.
Завдання
Донести інформацію про можливості, що надають національні бойові мистецтва до цільової аудиторії проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Організація написання контенту, проведення фото та відео зйомки під час проведення заходів проєкту. Монтаж матеріалів, фото звітів, відео роликів. Розміщення та просування матеріалів в інтернеті та соціальних мережах в громадах 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ за підтримки активістів на місцях.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Аніщенко Андрій, керівник проєкту.
Етапи реалізації
Підготовка інструкторів для проведення занять з бойових мистецтв «Спас».
Завдання
Підготувати інструкторів для проведення занять з бойових мистецтв «Спас» з громад 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ.
Опис заходів для здійснення етапу
Навчання інструкторів для проведення занять з бойових мистецтв «Спас» в громадах відбуватиметься у вигляді десятиденного тренінгу з проживанням та харчуванням за затвердженою Програмою навчання в наметовому таборі в м. Запоріжжя на території Санаторія-профілакторія Запорізького національного університету (ЗНУ).
Строк реалізації етапу
01 травня 2022 — 01 липня 2022
Відповідальний виконавець
Рижов Костянтин, президент ГО «Запорізька обласна федерація «Спас»
Етапи реалізації
Організація занять в осередках з бойового мистецтва «Спас».
Завдання
Зкомплектувати групи для занять в осередках з бойового мистецтва «Спас» в громадах, скласти план занятть та розпочати заняття за навчальною програмою.
Опис заходів для здійснення етапу
Провести інформаційну компанію: створення промо відео, інформаційних презентацій, поширення реклами заходів в соціальних мережах. Тренування: 2 місяці в рамках проєкту та продовження після завершення проєкту. Оплата роботи тренера – (мінімальна заробітна плата), згідно ставок та вимог спортивних шкіл, позашкільних навчальних закладів (гурткові робота) або Профільних комунальних установ в громадах. Оренда приміщень : якщо комерційна нерухомість згідно тарифів безпосередньо місцевості де нерухомість знаходиться. Або комунальна власність громад за попередньої домовленості згідно рішення депутатів місцевої ради (сесії).
Строк реалізації етапу
01 вересня 2022 — 31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Аніщенко Андрій, керівник проєкту. Інструктори-тренери в громадах.
Етапи реалізації
Участь у проведенні Міжнародного фестивалю національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас».
Завдання
Представити нових учаників з громад 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ та презентувати їм можливості українських національних видів спорту, в тому числі через системи і методики козацького бойового мистецтва «Спас».
Опис заходів для здійснення етапу
Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас» (проводиться 23 роки поспіль з 1997 року в м. Запоріжжя). Фестиваль, як заключний етап проєкту, запрошення та організація приїзду найбільш активних та зацікавлених представників громад з 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ на традиційний фестиваль «Запорозький Спас» ім. Анатолія Ярмака. З організацією транспорту, проживання харчування та подарунків на два дні та одну ночівлю в місті Запоріжжя.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2022 — 20 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Аніщенко Андрій, керівник проєкту.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформація про проєкт буде розміщуватися протягом реалізації проєкту щонайменше раз на місяць в пабліках громадської організації та організацій партнерів: http://spas.zp.ua/, https://www.facebook.com/spas.zp.ua/, https://www.facebook.com/groups/326732988495275 , https://www.facebook.com/stlugroo, а також на наступних ресурсах. 1. Форпост Запоріжжя. https://forpost.media/. 2.Новости Донбаса. https://novosti.dn.ua/. 3. Офіційна сторінка школи бойового мистецтва «Спас штурм».  https://www.facebook.com/spasshturmofficial/. В місцевих друкованих та електронних ЗМІ в громадах 14-ти цільових областей України, а саме: Київська, Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Херсонська, Миколаївська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Львівська, Донецька та Луганська (на підконтрольній Україні території) та міста Київ.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Осередки створені в рамках проєкту продовжать функціонування за рахунок внесків батьків, учасників, донорів та місцевої влади для проведення дозвілля, спортивного та патріотичного виховання дітей та молоді.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux