Межиріччя Дністра і Збруча
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
06 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
28 березня 2022 - 20 червня 2022
Номер проєкту
20211105-1838
Бюджет
203840 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня обізнаності молоді з різноманіттям української культурної спадщини; професійне зростання творчої молоді
Актуальність програми
Проєкт створює резиденцію для молодих фотографів з усієї України в багатій пам’ятками культури місцевості між Дністром та Збручем. Молоді фотографи фіксуватимуть актуальний стан пам’яток, дізнаватимуться про маловідомі факти з історії місцевості, підвищуватимуть свій професійний рівень і, поширюючи фотографії в своїх соціальних мережах, сприятимуть поширенню інформації про історію, культуру місцевості серед своїх ровесників, сприятимуть популяризації культурної спадщини України. Чому саме в цій місцевості? Південь Тернопільської області рівно віддалений від економічних та культурних центрів, якими є міста Кам’янець Подільський, Чернівці, Тернопіль, а тому назагал недостатньо відомий. З півдня район омивається Дністром, зі сходу - знаковим Збручем. Тут зосереджені пам’ятки багатьох епох і культур: трипільського періоду – печера Вертеба в с. Більче Золоте; наш власний Стоунхедж - доісторичний мегаліт в с. Монастирок; пам’ятки римської доби у вигляді решток Траянового валу біля с. Гермаківка; оборонні замки 17 ст. в селах: Кривче, Висічка, Кудринці, Скала-Подільська, Окопи; самобутня борщівська вишивка. Пам’ятки природи: меандри Дністра, карстові печери Кришталева і найдовша в Європі Оптимістична. Проєкт створить промоцію території в молодіжному середовищі, що через розвиток пізнавального туризму сприятиме економічному розвитку місцевості.
Очікувані результати
Короткострокові
Група молодих українців, що представлятимуть різні регіони України, дізнаються про культурну спадщину та природнє різноманіття місцевості, що лежить між Збручем та Дністром, отримають теоретичний та практичний досвід створення креативного професійного фото та відео матеріалу. Поширять інформацію в соціальних мережах, чим спровокують інтерес до культурної спадщини місцевості в межиріччі Дністра і Збруча.
Показати повний опис
Довгострокові
Реалізація проекту довгий час сприятиме популяризації культурної спадщини малої місцевості через особисті контакти учасників резиденції в реалі та в соціальних мережах, через поширення буклета з фотографіями, створеними під час резиденції, через демонстрацію виставки фотографій.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
До участі в проєкті зголосилося більше 25 фотографів; - Учасниками резиденції стало 20 молодих фотографів віком від 18 до 35 років; - Створено не менше 300 фотографій, що презентують культурну спадщину місцевості; - Поширено не менше 500 примірників каталогів резиденції серед учасників проєкту, місцевої влади, зацікавлених громадян.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
- Проєкт викликав зацікавлення серед творчої молоді більшості областей України; - Учасниками резиденції стали фотографи, що працюють в різних стилях; - в створених фотографіях зафіксовано різні пам'ятки культури краю
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Акція "Молодь фотографує пам'ятки"
Всього учасників (з них жінок)
20 (14) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
2 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
2 (1) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
- Молоді люди, котрі хочуть дізнатися про культурну спадщину країни; - Творча молодь, яка хоче підвищити свій професійний рівень в галузі художньої фотографії; - Місцева влада та мешканці, котрим важлива промоція культурної спадщини місцевості; - Члени ГО, котрим важливо формувати патріотів своєї країни, поширювати серед молоді інформацію про історичну та культурну спадщину малих місцевостей України.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Відбір учасників проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Оголошення open call, створення гугл реєстраційної форми. Проведення конкурсу на участь в резиденції. Відбір учасників. Розсилання запрошень.
Строк реалізації етапу
28 березня 2022 — 30 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Софія Каськун, Голова ГО
Етапи реалізації
Акція "Молодь фотографує пам'ятки ІІ"
Завдання
Проведення воркшопів та фотографування пам'яток культури і природи
Опис заходів для здійснення етапу
Забезпечення проживання, харчування, транспортного обслуговування; забезпечення наукового та екскурсійного супроводу, організація лекційної програми, організація практичної роботи в пленері.
Строк реалізації етапу
01 травня 2022 — 08 травня 2022
Відповідальний виконавець
Софія Каськун, Голова ГО
Етапи реалізації
Захід ІІ "Фотографія на пам'ять ІІ"
Завдання
Створення публічної презентації проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Збір та відбір фотографій. Створення дизайну і друк каталогу. Технічна підготовка фотографій до друку, створення експозиції.
Строк реалізації етапу
09 травня 2022 — 29 травня 2022
Відповідальний виконавець
Софія Каськун, Голова ГО
Етапи реалізації
Звітування
Завдання
Підготовка звіту.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка змістовного звіту, підготовка фінансового звіту
Строк реалізації етапу
30 травня 2022 — 20 червня 2022
Відповідальний виконавець
Софія Каськун, Голова ГО
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування відбуватиметься в три етапи: Промо кампанія, спрямована на залучення молодих фотохудожників до пленеру: будуть використані сторінки в соціальних мережах ГО та дружніх організацій, групи в fb відповідного спрямування. Передбачається не менше 80 поширень в спільнотах та на особистих сторінках. Термін інформування – квітень-травень 2022. Перебіг резиденції: будуть використані сторінки і групи в соціальних мережах, описані в попередньому пункті, особисті сторінки молодих фотографів. Оскільки в процесі реалізації проєкту буде створено досить багато фотоматеріалів, планується велика кількість публікацій в соціальних мережах, а саме близько 80 (по 4 публікації від кожного резидента), публікації на сторінках ГО та профільних спільнот з охопленням аудиторії 3500-10000 осіб. Термін інформування – червеньлипень 2022. Підсумки проєкту: інформація про реалізацію та результати проєкту буде поширена через згадувані вище канали комунікації, опублікована в місцевій пресі; газетах регіональних; журнал «Культурна спадщина» (1) та національних: «Україна молода» (1) ЗМІ. Також будуть використані офлайн події: презентація результатів проєкту, мобільна експозиція. Термін інформування – березень-червень 2022 р. 

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Результатом проєкту стануть фотографії. Фотографи будуть їх поширювати в різний спосіб, тим самим створюючи промоцію культурної спадщини місцевості в своєму колі спілкування. Буклети з фотографіями, виконаними в процесі реалізації проєкту, будуть поширені через органи влади - їх заплановано вислати в управління молоді та спорту усіх обласних державних адміністрацій, через учасників резиденції, в бібліотеки та туристичні інформаційні центри, чим надовго буде забезпечено промоцію культурної спадщини місцевості. Експозиція фотографій буде експонуватися в Борщівському обласному краєзнавчому музеї.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux