Національно-патріотична акція імені Левка Лук’яненка «Народжений бути вільним»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
31 жовтня 2021 року
Період реалізації проєкту
20 липня 2022 - 10 вересня 2022
Номер проєкту
20211023-1187
Бюджет
308118 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
4. Підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України шляхом проведення заходів національно-патріотичного спрямування, в тому числі приурочених до державних свят.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення, борців за незалежність України шляхом проведення заходів національно-патріотичного спрямування, в тому числі приурочених до державних свят. Ствердження національно-культурної громадянської ідентичності, національно-патріотичного світогляду та збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.
Актуальність програми
Актуальність проекту полягає в необхідності підвищення рівня знань молоді про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України як важливого підґрунтя для національно-патріотичного виховання молодого покоління. Реалізація проекту сприятиме збільшення кількості громадян, зокрема, дітей і молоді, які пишаються своїм українським походженням, громадянством, своєю історією, культурою та мовою. Учасники з різних областей України матимуть змогу здобути нові знання в різних сферах та обмінятися досвідом щодо участі та проведення національно-патріотичних заходів. Також, в організації та проведенні заходу візьмуть участь ветерани та учасники антитерористичної операції та операції об'єднаних сил у Донецькій та Луганській областях, які є сучасними героями, борцями за незалежність України, прикладом для молоді, який матиме позитивний вплив на формування її патріотичної свідомості. Залучення ветеранів до роботи з молоддю, зокрема, сприятиме їх психологічній реабілітації і поступовому поверненню до повноцінного суспільного життя. Крім того, проект присвячений Герою України Левку Григоровичу Лук’яненку, як взірцю самовідданості та героїзму в боротьбі за незалежність України, сприятиме вшануванню його пам'яті та поширенню знать про його життєвий шлях. Змістовне наповнення заходу відповідає ціннісним орієнтирам та індикаторам ефективності, визначеним в Указі Президента України від 18 травня 2019 року № 286 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання».
Очікувані результати
Короткострокові
Підвищено рівень знань учасників про видатних особистостей українського державотворення та героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України шляхом проведення проекту. Проведені зустрічі молоді з борцями за незалежність України у XX столітті, ветеранами АТО та ООС. Молодь залучена до Всеукраїнського національно-патріотичного заходу, який відповідає ціннісним орієнтирам та індикаторам ефективності Стратегії національно-патріотичного виховання.
Показати повний опис
Довгострокові
Налагодження партнерської співпраці між громадськими організаціями у проведенні заходів національно-патріотичного спрямування, зокрема спрямованих на підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення та героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України, що призведе до збільшення кількості молоді, що задіяна в національно-патріотичних організаціях, утвердження її патріотичного світогляду, гордості за своє українське походження.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Заходом охоплено 160 учасників з більшості регіонів України, шляхом безпосередньої участі у заході, які отримали необхідні компетенції відповідно до основних завдань заходу та поширять інформацію про нього в своїх регіонах, та не менше 3000 осіб з числа молоді та громадських активістів сфери національно-патріотичного виховання, шляхом поширення інформації та відеоролику про захід в соціальних мережах та на сайтах партнерських організацій учасників.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Утвердження патріотичного світогляду учасників на прикладі отриманих знань про визначних діячів державотворення, знайомства з митцями та музикантами, тісної співпраці з учасниками російсько-української війни. По завершенню заходу у хлопців сформоване сприйняття себе як захисника незалежності та територіальної цілісності України. Дівчата відчувають себе рівноправною і важливою частиною команди, проявили свою витривалість та товаристкість, набули практичних навичок відповідно до завдань проекту.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Національно-патріотична акція імені Левка Лук’яненка «Народжений бути вільним»
Всього учасників (з них жінок)
160 (64) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
20 (7) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь від 14 років. Діти учасників АТО та волонтерів, діти переселенців з Луганської, Донецької областей та Автономної республіки Крим, діти з багатодітних, малозабезпечених сімей та інтернатів. Активна молодь, яка представляє національно-патріотичні організації. Учасники всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Підготовка до реалізації проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Створення робочої групи з метою координації та підготовки до реалізації проекту
Строк реалізації етапу
20 липня 2022 — 31 липня 2022
Відповідальний виконавець
Вертюк Максим, секретар організації
Етапи реалізації
Інформаційний етап
Завдання
Поширення інформації про проект та відбір учасників
Опис заходів для здійснення етапу
Поширення інформації про реалізацію проекту. Створення онлайн-анкети кандидатів для участі; збір та аналіз поданих заявок на участь; відбір та запрошення учасників проекту.
Строк реалізації етапу
01 серпня 2022 — 15 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Якущенко Дарина, член організації
Етапи реалізації
Навчально-виховний етап
Завдання
Проведення національно-патріотичної акції
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення «Національно-патріотичної акції імені Левка Лук’яненка «Народжений бути вільним» відповідно до програми проведення заходу, яка включає: - історичні гутірки на теми: «Століття боротьби за Україну: від першої незалежності до третіх визвольних змагань», «Україна в умовах незалежності. Боротьба за суверенітет та ідентичність. Левко Лук’яненко» за участі істориків, ветеранів російсько-української війни, представника Українського інституту національної пам'яті; - історична гутірка "Левко Лук'яненко: шлях боротьби" за участі Вахтанга Кіпіані; - історичний квест "Боротьба за Незалежність"; - історичний турнір "Українська революція 1917-1921 років"; - перегляд 3 серій фільму «Діалоги про війну» з обговоренням; - вечірню ватру «Українська ідея та національні пріоритети»; - практичні заняття з туризму, топографії, основ виживання, страйкболу (з відпрацюванням тактики), основ самозахисту, медицини, культури поводження зі зброєю; - майстер-класи з виготовлення "Соняху пам'яті"; - змагання між роями в гру Лазертаг (із застосуванням отриманих навичок); - культурно-мистецьку локацію за участю співака Дениса Степаненка, авторки-виконавиці Христини Панасюк, співака Сергія Василюка та поетеси Ірини Рубець; - екскурсію в цитадель Батуринської фортеці; - флешмоб до Дня Державного Прапора України з використанням жовто-блакитних прапорів та прапорів з логотипом заходу, розгортання великого прапора України тощо.
Строк реалізації етапу
23 серпня 2022 — 26 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Щокін Ігор, голова організації
Етапи реалізації
Інформаційно-просвітницький етап
Завдання
Розповсюдження інформації та відеоролику про захід
Опис заходів для здійснення етапу
Монтаж відеоролику, написання інформаційних текстів про проведений захід. Поширення їх в соціальних мережах та на сайтах організацій-партнерів.
Строк реалізації етапу
27 серпня 2022 — 31 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Бабіч Ганна, член організації
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Підготовка підсумкових звітів
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка підсумкового звіту про виконання договору та фінансового звіту про обсяг використаних бюджетних коштів
Строк реалізації етапу
01 вересня 2022 — 10 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Вертюк Максим, секретар організації
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

За 20 днів до проведення акції - розміщення анонсу про проведення заходу в соціальних мережах Facebook та Instagram на сторінках організації "Д.Крук" та партнерських організацій. Розсилка анонсу заходу організаціям, які займаються національно-патріотичним вихованням молоді, ветеранським організаціям, обласним та районним відділам культури, освіти, сім’ї, молоді та спорту. Надсилання прес-кіту (папка для журналістів) в 5 телевізійних та 5 друкованих ЗМІ з інформацією та запрошенням на захід. 

Під час проведення акції - щоденний репортаж про події на заході з розповсюдженням його через соціальні мережі. Створення постів з описом заходів та тезами спікерів - учасників заходу.

Протягом 5 днів після закінчення акції - формування історії успіху в соцмережах, публікація фотоальбому заходу та посту за підсумками події. Виготовлення відеоролика про захід, розповсюдження та рекламування його через соціальні мережі та адресна розсилка в організації національно-патріотичного спрямування, молодіжні ГО, ветеранські ГО.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
● За результатами заходу буде змонтований відеоролик, який буде широко представлено в соціальних мережах, що дасть змогу поінформувати орієнтовно 50000 людей про реалізований проект. Відеофільм буде направлений на популяризацію та залучення молоді до заходів національно-патріотичного спрямування та спонукання ветеранів російсько-української війни долучатися до реалізації заходів національно-патріотичного/військово-патріотичного виховання. ● На одному з ресурсів соціальних мереж буде створено групу для учасників заходу, де вони зможуть ділитися враженнями, планувати спільні заходи, запрошувати і бути запрошеними на спільні заходи. Передбачається залучення в групу організацій, що не були учасниками заходу, але прагнуть долучитися до спільних дій в патріотичному середовищі. Спілкування в соціальних мережах дасть поштовх для налагодження тісних відносин між учасниками та сталого розвитку напрацюванням. ● Популяризація заходів відділу національно-патріотичного виховання при Міністерстві сім’ї, молоді та спорту України, як платформи для об’єднання патріотичних організацій.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux