Молодіжний табір військово-історичної реконструкції «Повстанські ночі»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
08 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2022 - 31 серпня 2022
Номер проєкту
20211101-1618
Бюджет
191266 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
8. Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування української громадянської ідентичності молоді на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність). Основні завдання проекту:  збільшити чисельність молоді зі сформованою громадянською ідентичністю на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність);  підвищити рівень обізнаності молоді з історії національно-визвольних змагань українського народу в період української революції 17-21 років та Другої світової війни, шляхом проведення Молодіжного табору військово-історичної реконструкції «Повстанські ночі»  доповнити інтерактивну карту місць, де відбувалися найбільш визначні події з історії національно-визвольних змагань та місць поховань на території Рівненської області;  впорядкувати місця визначних подій та поховань, пов’язаних з національно-визвольними змаганнями українського народу в різні періоди Української держави, встановивши інформаційні стенди
Актуальність програми
Відповідно до Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої розпорядженням КМУ від 09.10.2021 № 1233, проблемами, які потребують нагального вирішення є: – несистемний характер формування активної громадянської позиції для утвердження національної ідентичності громадян на основі духовних цінностей Українського народу, національної самобутності; – низький розвиток громадсько-патріотичного, військово-патріотичного та духовно-морального виховання; – наявність у суспільній свідомості розбіжностей про історичне минуле нації, що створює підґрунтя для просування несумісних із незалежністю держави місцевих ідентичностей та мовних конфліктів; – недостатня поінформованість населення України про історичні факти героїчної боротьби та визволення від поневолення Українського народу і здобуття незалежності України. Національне виховання громадянина починається з усвідомлення приналежності його до певного етносу (однією зі стрижневих основ яких є мова, знання історії свого народу та її культури). Особливого значення набуває ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху, зокрема у період 17-21 років 20 століття та Другої світової війни, а саме на Рівненщині. Таким чином, актуальним сьогодні залишається питання виховання свідомої молоді, шляхом проведення історично-пошукових таборів на історично-значущих місцях території держави.
Очікувані результати
Короткострокові
Результатом реалізації проекту є формування української громадянської ідентичності у молоді на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність). Соціально-економічними результатами проведення заходу є формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді, шляхом залучення молоді до вивчення історії України, популяризації визначних місць державотворчого процесу Рівненської області.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгостроковими результатами проєкту є: набуття учасниками навичок історично-пошукової роботи, отримання досвіду планування, організації заходів з національно-патріотичного виховання та популяризації в подальшому ціннісних орієнтирів серед молоді; створення інтерактивної карти (інформаційних стендів) визначних місць визвольних змагань та місць бойових зіткнень Рівненської області в системі GPS – навігації, яку у вільному доступі зможе використовувати громадськість для виховного процесу.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
У результаті проведення проєкту буде охоплено 400 осіб шляхом популяризації 400 примірників Інформаційної брошури "Історія визвольних змагань на Рівненщині у 20-му сторіччі " (загальне охоплення становитиме 1000 осіб через поширення в мережі інтернет). задля популяризації ціннісних орієнтирів українського народу та формування національно-патріотичної свідомості молоді.Крім того, 35 осіб безпосередньо візьме участь у проекті, як результат — учасники ознайомляться з історією героїчної боротьби.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Учасники проекту ознайомляться з історією героїчної боротьби населення Рівненщини за державну незалежність в період ХХ ст., а чисельність населення України зі сформованою громадянською ідентичністю збільшиться.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Молодіжний табір військово-історичної реконструкції "Повстанські ночі"
Всього учасників (з них жінок)
35 (17) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
1 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь віком від 12 до 35 років, зокрема: - молодь та студенти до призивного віку; - керівники та члени військово-патріотичних клубів, - вчителі з предмету «Захист Вітчизни»; - учні місцевих шкіл, через яких пролягатиме маршрут проекту; - представники засобів масової інформації.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Реалізувати інформаційну компанію серед молоді для підвищення рівня зацікавленості до історії визвольних змагань на рівненщині у 20 сторіччі. Відібрати безпосередніх учасників проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Розміщення статей в ЗМІ на відповідну тематику. Укласти та видати брошуру "Історія визвольних змагань на Рівненщині у 20 сторіччі"». Виготовити та розмістити в навчальних закладах Рівненщини мобільну презентацію «Історія визвольних змагань на Рівненщині у 20 –му сторіччі" (10 плакатів на шильді - для наочної презентації історичного періоду визвольних змагань) Відбір учасників проєкту в групу волонтерів та безпосередніх учасників
Строк реалізації етапу
01 червня 2022 — 30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Ткачук Юрій , голова; Ясвильчук Олександр, історик, член організації
Етапи реалізації
Проведення Молодіжного табору військово-історичної реконструкції "Повстанські ночі"
Завдання
Формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді.
Опис заходів для здійснення етапу
Табір проводитиметься на річці Случ поблизу с. Губків Рівненської області. Акція передбачає формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді, через участь у вишколі військово-історичної реконструкції та стрілецькому вишколі, проведенні історично-пошукової роботи (впорядкування місць загибелі та поховань) та встановлення інформаційних табличок.
Строк реалізації етапу
21 липня 2022 — 24 липня 2022
Відповідальний виконавець
Баланович Володимир
Етапи реалізації
Підготовка звітної документації
Завдання
Привернути увагу громадськості до важливості національно-патріотичного виховання молоді, через проведення історично-просвітницьких заходів.
Опис заходів для здійснення етапу
Підведення підсумків Презентація фото і відео матеріалів про реалізацію проєкту.
Строк реалізації етапу
01 серпня 2022 — 31 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Ткачук Юрій, Ясвильчук Олександр (історик, член організації)
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Для висвітлення заходу в засобах масової інформації буде розроблений медіа-план, що передбачає:

- проведення прес-конференції на початку реалізації,;

- розміщення зібраних історичних матеріалів в місцевих та всеукраїнських ЗМІ. (Укрінформ, газета "Голос України", "UA: Рівне" телерадіокомпанія, газета "День" - після завершення проєкту..

- розміщення фото і відео звіту на сторінці ГО «Фонд молодіжних ініціатив «Крила» в фейсбуці: https://www.facebook.com/FondKrila та інформаційних сторінках Міністерства молоді та спорту України.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Дана програма реалізовуються нашою організацією вже декілька років. І ми плануємо проводити подібні заходу в майбутньому. Для реалізації проекту будуть залучені власні кошти членів організації та наших партнерів.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux