Школа патріотизму
Участник
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
07 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
02 травня 2022 - 30 вересня 2022
Номер проєкту
20211106-1855
Бюджет
481487 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
8. Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування умінь, знань та навиків громадської діяльності на прифронтових територіях, напрацювання стратегій, формування команд, залучення партнерів, коштів, ресурсів, реалізація громадських проектів; набуття навичок інформаційно-аналітичної роботи з протидії ворожій агітації та дезінформації, реалізації проектів патріотичного виховання та освітніх проектів утвердження суспільно-державних цінностей в молодіжних патріотичних організацій прифронтових територій.
Актуальність програми
Молодь Донеччини та Луганщини формується в агресивному інформаційному просторі на стику протилежних дискурсів – українського та російського, інформаційних впливів, що працюють на дискредитацію підтримки української державності. Попри набутий досвід життя в прифронтових територіях та досвіду колишніх військовослужбовців по боротьбі за соборність та незалежність, залишається проблемою усвідомлення глибини загроз та можливість ескалації конфлікту як в регіоні, так і в Україні загалом. Необхідним стає формування навиків аналітичної роботи з масовою інформацією та розвитку громадського активу, здатного розвивати мережу патріотично спрямованих ініціатив, координуючи їх між собою та з іншими регіонами. Проведення Школи патріотизму у формі кількаденного тренінгу вважаємо ефективним методом здобуття вмінь, знань і навичок громадської та аналітичної роботи, налагодження внутрішньої комунікації, обміну досвідом та здобуття навичок роботи з інформацією та практичної реалізації патріотично спрямованих заходів на привернення уваги до проблемних ситуацій регіону, подолання наслідків совєцької окупації відновлення історичної пам’яті. Важливим є активне залучення ветеранів та учасників антитерористичної операції та операції об'єднаних сил у Донецькій та Луганській областях у реалізації проектів з національно-патріотичного виховання, які можуть розповісти про мотивацію їхніх дій на захист суверенітету України.
Очікувані результати
Короткострокові
Учасники заходу внаслідок інтерактивного тренінгу отримають базові знання, уміння та навички громадської діяльності, стратегування, планування, створення команд та їх інституціплізацію, самостійну реалізацію проектів, навички протидії ворожій дезінформації.
Показати повний опис
Довгострокові
Збільшена кількість організованої молоді, інститутів громадянського суспільства та їх активності на прифронтових територіях; налагодження горизонтальних зв’язків між активною молоддю прифронтових територій та інших регіонів України для реалізації тематичних проектів, формування відповідних громадських ініціатив національно-патріотичного спрямування; обмежено можливості впливу ворожої пропаганди через зростання самосвідомості української молоді, майбутніх лідерів громадської думки.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
70 осіб взяли участь у навчальному заході, в тому числі 35 жінок залучено до виконання програми семінару-тренінгу. Розповсюджено 140 матеріалів з безпекових питань та 400 інформаційних матеріалів для подальшої популяризації серед серед учасників заходу та громадських організацій. Загальне охоплення заходу через соцмережі сягатиме 10 тис. осіб.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Обмін досвідом молоді (активістів різних громадських організацій, чоловічих та жіночих ветеранських рухів, державних службовців прифронтових територій). Вироблення навиків аналітичної роботи молоді щодо викликів та загроз з якими зіштовхується Україна, моделювання шляхів їх подолання, розробка ними безпекових стратегій по участі і захисту нашої батьківщини, враховуючи включення в ці процеси, чоловіків, жінок, дітей. Утвердження суспільно-державних цінностей в молодіжних патріотичних організацій.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Школа патріотизму
Всього учасників (з них жінок)
70
(35)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0
(0)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільовою аудиторією проектує є молодь, учасники російсько-української війни, лідери громадських думок, студенти, службовці цивільних адміністрацій прифронтових територій.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Підготовка та організація семінару-тренінгу
Опис заходів для здійснення етапу
Розробка програмних матеріалів заходу. Запрошення та реєстрація учасників конкурсів. Підготовка матеріальної бази. Залучення експертів та тренерів. Інформаційна кампанія. Розробка інформаційної бази.
Строк реалізації етапу
02 травня 2022
—
31 травня 2022
Відповідальний виконавець
Бойко Т. І., член правління НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”
Етапи реалізації
Тренінговий етап. 1 сесія
Завдання
Проведення «Школи патріотизму» у м. Слов’янськ Донецької області.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення лекційних та тренінгових занять. Систематизація отриманого досвіду, підготовка відгуків та розробка власних проектів учасниками навчального заходу.
Строк реалізації етапу
01 червня 2022
—
30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Сиротюк Ю. М. директор НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”
Етапи реалізації
Тренінговий етап. 2 сесія
Завдання
Проведення «Школи патріотизму» у м. Сєвєродонецьк Луганської області.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення лекційних та тренінгових занять у м. Сєвєродонецьк Луганської області. Систематизація отриманого досвіду, підготовка відгуків та розробка власних проектів учасниками навчального заходу. Пошук шляхів поширення українських цінностей в регіоні.
Строк реалізації етапу
01 липня 2022
—
31 липня 2022
Відповідальний виконавець
Сиротюк Ю. М. директор НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”
Етапи реалізації
Аналітичний етап
Завдання
Аналіз проведеного заходу
Опис заходів для здійснення етапу
Аналіз проведеного заходу. Підготовка рекомендацій органам влади. Вивчення та оцінка поданих проектів, вибір найкращих для нагородження.
Строк реалізації етапу
01 серпня 2022
—
31 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Олійник Ю. І. експерт НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”
Етапи реалізації
Звітний етап
Завдання
Підготовка звітів
Опис заходів для здійснення етапу
Презентація результатів заходу у ЗМІ. Публікація текстових та відео-, аудіозвітів. Подання звітів на Міністерство молоді і спорту України
Строк реалізації етапу
01 вересня 2022
—
30 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Бойко Т. І. член правління НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Інформацію про реалізацію проекту буде поширено як на всеукраїнських та регіональних ЗМІ, зокрема на всеукраїнських сайтах Вголос, Піка, Інформаційний акцент, Радіо Holos FM. Під час підготовчого етапу заплановано 5 публікацій-анонсів про проект,, в тому числі промо-ролик. Заплановано 20 публікацій, які будуть висвітлювати результати проекту, а також відеоролик про проведення проекту із відгуками учасників, аналітична стаття по напрацюваннях проекту. Окрім цього, інформація буде поширюватися у соціальних мережах та на сайті Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Відбудеться формування бази даних вмотивованих і активних громадських діячів, яких зможемо долучати до наступних проектів у прифронтовій зоні. Також через їхню діяльність можна звертатись про підтримку до місцевих органів самоврядування. Також напрацьовані матеріали будуть безоплатно поширюватись в мережі та громадському просторі та бібліотеках, а учасників зможемо залучати для аналітичної роботи в центрі.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації